Dobrodošli na stranicu školske knjižnice!

Katalog školske knjižnice

Knjižničarka: Ljiljana Kostić, dipl. knjiž.

E-mail: ljiljana.kostic@skole.hr

Vijesti iz knjižnice

Mjesec hrvatske knjige: 15.10. - 15.11.2021.

Iako se iz knjižnica uvijek čuje glas za poticanje čitanja, tijekom Mjeseca hrvatske knjige, od 15. listopada do 15. studenoga koliko svake godine traje manifestacija, nastoji se još intenzivnije govoriti i na državnoj razini, ali i u lokalnim sredinama o knjizi i čitanju, a kroz raznovrsne programe knjižnice lokalno uključuju i građane. Cilj manifestacije je istaknuti iznimnu važnost knjige, ali i knjižnica kao mjesta javnog i slobodnog pristupa koja se sve više približavaju građanima.

Manifestacija je organizirana na dva „nivoa“: sa središnjim programima (program svečanog otvorenja i zatvaranja manifestacije, Nacionalni kviz za poticanje čitanja, obilježavanje Dana hrvatskih knjižnica, Čitateljski maraton, sudjelovanje na Interliberu ili program od posebnog značenja) i na lokalnoj razini, gdje svaka ustanova, gotovo uvijek knjižnica sa suradnicima i partnerima, organizira svoje programe. Takve ili slične programe knjižnice rade tijekom cijele godine, ali svakako ne u tom intenzitetu. (Izvor)

Nacionalni kviz za poticanje čitanja 2021.

ŠEST AUTORA TRAŽI ČITATELJA

Uz online izvore informacija otkrij zanimljivosti o
3 knjige, 3 pisca, 3 ilustratora, 3 žanra:

1. Danijela Pavlek: Knjiga recepata za pilotiranje kroz djetinjstvo

(ilustracije Vanda Čižmek)

2. Mladen Kopjar: Moj tata Indijanac

(ilustracije Davor Pavelić)

3. Ivana Adlešić Pervan: Učim letjeti, a nemam krila

(ilustracije Branka Hollingsworth Nara)

PRAVILA:

• Nacionalni kviz za poticanje čitanja rješavaju učenici viših razreda svih osnovnih škola i narodnih knjižnica u Republici Hrvatskoj, kao i djeca iz Gradske knjižnice Subotica.
  • Za točne odgovore na pitanja iz kviza potrebno je istražiti i proučiti ponuđene online izvore informacija koji su dio pitanja u kvizu.
  • Svako dijete može riješiti kviz samo jedanput.
  • Kviz se može riješiti na bilo kojem računalu, tabletu ili pametnom telefonu. Da bi dijete moglo sudjelovati u završnom izvlačenju nagrada, obavezno mora navesti naziv školske ili narodne knjižnice u kojoj je član.
  • Kviz se može riješiti isključivo u razdoblju istaknutom na naslovnoj stranici (od 15.10. do 15.11.2021.)
  • Svi točno riješeni upitnici kviza, s navedenim nazivom narodne ili školske knjižnice, bit će uključeni u izvlačenje pobjednika koje će se organizirati krajem listopada tekuće godine u Hrvatskom centru za dječju knjigu.
  • Popisi pobjednika (Popis pobjednika u školskim i narodnim knjižnicama u Hrvatskoj i dijaspori; Popis pobjednika u školskim knjižnicama u Zagrebu; Popis pobjednika u Knjižnicama grada Zagreba) bit će dostupni na naslovnoj stranici najkasnije do početka studenoga tekuće godine.
  • Svaki sudionik kviza treba provjeriti nalazi li se na popisu pobjednika, jer se pojedinačne obavijesti o pobjedniku ne šalju.
  • Svaki pobjednik obavezno treba obavijestiti svog knjižničara ili učitelja radi organizacije sudjelovanja na završnoj svečanosti.
  • Ako zbog epidemiološke situacije ne dođe do promjene načina održavanja, svi pobjednici i njihove pratnje sudjeluju u završnoj svečanosti kviza. Aktualne obavijesti o datumu i načinu održavanja završne svečanosti mogu se pratiti na ovoj stranici
  • Na završnoj će svečanosti biti organizirano javno izvlačenje i dodjela glavne i utješnih nagrada.

objavio: Betina Boban   datum: 15. 10. 2021.