Ukratko o portalu e-Lektire

Na portalu e-Lektire učenici osnovnih i srednjih škola, kao i njihovi nastavnici, mogu pronaći cjelovita književna djela hrvatskih i stranih pisaca u različitim digitalnim formatima. Ta djela velikim dijelom prate popis obveznih književnih tekstova, klasičnih i svjetskih književnih tekstova za cjelovito čitanje ili čitanje ulomaka navedenim u kurikulumu za nastavni predmet Hrvatski jezik. Riječ je o više od 370 književnih djela, 160 zvučnih knjiga, 52 literarna kviza, 52 audiomamca i 5 videomamaca. Pristup lektirnim djelima u potpunosti je besplatan za korisnike obrazovne zajednice ali i za sve ostale zaljubljenike u knjige i čitanje. Priče iz davnine, Čudnovate zgode šegrta Hlapića i Prosjak Luka dostupni i u obliku građe lagane za čitanje – u formatu posebno prilagođenom učenicima s poteškoćama u čitanju i razumijevanju teksta.

(IZVOR)

Upute za korištenje portala e-Lektire