Noviteti u školskoj knjižnici

Djeca će zajedno s Avom i Jurom – geodetektivima – tragati za odgovorima o čudima vremenskih prilika, doznati kako puše vjetar, zašto se događa grmljavina i sijevaju munje, zašto padaju kiša i snijeg. U knjizi su opisani eksperimenti i projekti koje djeca mogu napraviti kod kuće, u vrtiću ili školi. Napomene učiteljima i roditeljima na kraju knjige navode dodatne aktivnosti i rasprave za vođenje u učionici ili kod kuće.

Ovo je atlas za one koji su u potrazi za misterijem i pustolovinom. Stranice knjige odvest će vas na mjesta o kojima se ispredaju legende. Ovo je vodič do legendarnih zemalja koje su tražili istraživači, od potopljenog kraljevstva Atlantide do hramova Eldorada punih zlata. Na stranicama knjige otkrit ćete izgubljene gradove, nestale otoke i fantastične krajeve iz legendi. Mješavina mitova, povijesti, činjenica i mašte učinit će ovo putovanje nezaboravnom avanturom i odvesti vas na nevjerojatna mjesta.