Prva pomoć za sve

Povodom 10. rujna  Svjetskog dana prve pomoći u petak se (9.9.) tijekom jutra u holu Škole održalo  pokazno predavanje volontera Gradskog društva Crvenog križa Buje (GDCK Buje) i njihovih mladih volontera, učenika osmih razreda,  članova Humanitarno-zdravstvene aktivnosti (HZA) iz naše Škole.

Svi učenici, prema razrednom  rasporedu, s velikim su zanimanjem pratili i aktivno sudjelovali u predavanju volontera i članova HZA. Osim definicije prve pomoći, učenici su se upoznali s opremom za pružanje prve pomoći: sadržajem kutije i torbe prve pomoći. Pokazno-praktični dio predavanja bio je najzanimljiviji ( nekim učenicima i najmučniji); učenici su naučili kako pomoći osobi u besvjesnom stanju, kod lakših oguljotina i porezotina, što ne učiniti do dolaska liječničkog tima hitne pomoći.

Zahvaljujemo volonterima iz GDCK Buje; gđi Dajani Bose i g. Željku Napravniku, profesorici Snježani Kulišić, voditeljici HZA ''Rivarela'' te članovima HZA: Emanuelu Pištanu, Sari Klarić, Danijelu Ćosiću, Martini Cener, Lani i Tomasu Tarandeku na poučnom i korisnom predavanju i prezentaciji.

P.S. Svjetski dan prve pomoći, dan je koji se ne veže za datum. Obilježava se drugu subotu u rujnu.

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 9. 9. 2016.