Šestaši položili biciklistički ispit

Ukoliko ste učenik petog razreda i želite vozite bicikl bez pratnje starijih osoba, možete  se prijaviti za polaganje ispita za biciklističku dozvolu.

Naime, naša je škola jedna od 230 u Hrvatskoj koja se prijavila na Projekt MUP-a i  Ministarstva obrazovanja za školarce bicikliste. Polaganje ispita  u osnovnim školama provodi Hrvatski auto-klub (HAK).  Pristupanje ispitu je  dobrovoljno i besplatno.

Polaganje biciklističkog ispita u petom razredu provodi se u sklopu nastavnog plana i programa iz tehničke kulture i učenju o prometu i upravljanju biciklom što čini  poveznicu između programa i upravljanja biciklom.

Polaganje ispita provedeno  je u našoj školi  krajem studenoga za učenike šestih razreda jer se iz tehničkih razloga natjecanje nije provelo u svibnju za učenike tadašnjih petih razreda. Polaganju ispita pristupili su i učenici iz Tara i Buzeta. Iz naše škole polaganju ispita pristupilo je devetero učenika.

Ispit je proveden u teorijskom i praktičnom dijelu. Za potrebe praktičnog dijela ispita školsko je dvorište privremeno postalo biciklistički poligon.

Svi su učenici ostvarili dostatan broj bodova i dobili potvrdu o položenom biciklističkom ispitu.

Čestitamo svim učenicima na položenom ispitu. Nadamo se da će se edukacijom u osnovnim školama smanjiti broj  stradale djece u prometu kao vozači  bicikla.

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 7. 12. 2018.

Ovaj mjesec: 2086