Petarde - zabava ili opasnost?

Početkom prosinca  u Osnovnoj školi Rivarela Novigrad održano je predavanje o petardama i opasnostima koje može izazvati nespretno i neodgovorno rukovanje. Prezentacija je održana za učenike šestih i sedmih razreda naše i talijanske  škole  prema policijskom programu o   opasnostima korištenja pirotehničkih sredstava.

Policajac nam je objasnio koje kategorije petardi postoje i kada se mogu kupiti. Također nam je objasnio kako, zašto i gdje mogu biti opasne.

Ukoliko koristite pirotehnička sredstva, činite to s velikim  oprezom i odgovornošću prema sebi i onima u blizini.

Prije svakog posizanja za petardama, upitajte se jesu li petarde zabava ili opasnost. Učinite sve da zabava ostaje zabava, a najradosniji mjesec u godini to i ostane!

Borna Mandžuka, 7. razred

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 6. 12. 2018.