Opis projekta

Uz čitanje riječi rastu

Projektnim aktivnostima poticati radost čitanja, razvijati vještinu čitanja, učiti kako se odnositi prema knjizi, pobuditi interes učenika za čitanje knjiga, osnaživati kritičko mišljenje o pročitanom, prikazati projektne aktivnosti kroz uporabu IKT-a.

Kroz razne aktivnosti provoditi pedagoško-animacijske djelatnosti za poticanje čitanja: potaknuti zajedničko čitanje roditelja i djece, učenik učeniku, učenik-učiteljici/učitelju i ukazati na važnost takvog čitanja za uspješno ovladavanje vještinom čitanja.

Uz čitanje riječi rastu

Veliki čitaju malima

Vjerojatno smo svi čuli izreku da "djeca koja čitaju postaju ljudi koji misle" - ali također je zabavno i slušati kada nam drugi čitaju. Tijekom prosinca naše vrijedne osmašice odlučile su dati svoj doprinos Godini čitanja te su podijelile svoju ljubav prema čitanju i s našim najmanjim Rivarelcima. Mališani su tako imali priliku poslušati edukativnu slikovnicu Tri prijatelja u čamcu, nastavak njima vrlo poznate slikovnice Medo koji voli grliti. Naučili su što napraviti kada se prijateljstvo nađe na kušnji, kako održati prijateljstvo i surađivati da svi budu zadovoljni.

Spoiler - priča ima sretan završetak

winklaugh

objavio: Betina Boban   datum: 16. 12. 2021.