Korisnik:

« Svibanj 2024 »

Vozni red
Školski jelovnik
Veseliš li se povratku u školu?

Omoguru

Projekt „Che fino“

Tijekom posljednja dva tjedna (17. 4. - 28. 4.) učenici svih razreda naše škole imali su priliku sudjelovati u edukativnim radionicama u sklopu projekta „Che fino“.

Projekt pod punim nazivom „Che fino - Odaberite zdravlje i jedite ribu u Novigradu“ zapravo provodi Gradska knjižnica Novigrad-Cittanova u partnerstvu s Turističkom zajednicom Grada Novigrada. Svrha projekta je edukativnim i promidžbenim alatima podići svijest mještana, a posebno djece o potrebi veće konzumacije ribe i drugih morskih organizama. Također, želi se potaknuti interes stanovnika za zdravom prehranom na bazi ribe i drugih morskih organizama.

Osim edukacije u školama, u sklopu projekta organizirale su se i različite edukativne radionice za vrtićku djecu, kulinarske radionice za odrasle, a izradit će se i 8 edukativnih kulinarskih videorecepata te na kraju knjiga recepata.

Za učenike prvih razreda naše škole predavanje je vodio morski biolog Neven Iveša, profesor na Odjelu za prirodne i zdravstvene studije Sveučilišta „Juraj Dobrila“ u Puli koji je djecu upoznao s morskim organizmima.

U nižim pak je razredima u sklopu radionica, svima vrlo poznata knjižničarka Dijana Lipovac govorila o važnosti zdrave prehrane s naglaskom na ribi kao hrani. U sklopu radionica, učenici 2. razreda izrađivali su likovne radove na temu ribe, točnije od papira su izrađivali hobotnice i lignje, dok su učenici 3. i 4. razreda osmišljavati recepte.

Za više razrede radionice su vodili nutricionisti iz Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo Pula.

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 30. 4. 2023.

Zabavno i poučno