Korisnik:

« Svibanj 2024 »

Vozni red
Školski jelovnik
Veseliš li se povratku u školu?

Omoguru

Lutkarski igrokazi u 2. A razredu

Različitim uporabnim predmetima, ali i otpadnim materijalima novu su svrhu, uz mnogo mašte i truda, pridali učenici 2. A razreda. Učenici su, prema uputama svoje učiteljice Aleksandre Krt, samostalno osmislili priču, odnosno igrokaz, a zatim su od kartona, čačkalica, plastičnih boca, čarapa, vodoinstalaterske vune i sličnih predmeta izradili lutke uz pomoć kojih su osmišljene igrokaze i izveli.

Učenički su lutkarski igrokazi uistinu bili vrlo uspješni te su se učenici u svojim uradcima dotakli raznovrsnih tema te različitih žanrova! Učenici su upoznali brojne nogometaše od kojih svakako treba spomenuti legendarnog nogometaša Lionela Messija koji im je ispričao, ali i demonstrirao koje vježbe izvodi prilikom svojih priprema za Ligu prvaka. Osim toga, učenici su imali priliku upoznati dvije gospođice – Larisu iz Francuske te Mary iz Austrije. Neki su učenici uz pomoć lutke odlučili ispričati što rade kada im je dosadno, izvedena je i strašna horor priča Zec i čudovište za što se, na sreću naših učenika, ispostavilo da je samo san, zatim igrokaz Pčelica i svijet, igrokaz Djevojčica i zlatna ribica  i još puno drugih vrlo uspješnih uradaka. No, neki se učenici nisu zaustavili samo na zabavi, već su u svoje igrokaze uključili i edukativan dio pa su tako u sklopu igrokaza nadahnutog ekologijom Smećko i Hoba učenici naučili da ne smiju bacati smeće, zagađivati okoliš i našu planetu Zemlju.

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 24. 4. 2023.

Zabavno i poučno