Korisnik:

« Svibanj 2024 »

Vozni red
Školski jelovnik
Veseliš li se povratku u školu?

Omoguru

Projekt razmjene straničnika

Bookmark Exchange Project međunarodni je projekt razmjene straničnika između partnerskih škola diljem svijeta. Projekt je osmislila i provodi Međunarodna udruga školskih knjižničara (The International Association of School Librarianship -IASL) s ciljem povezivanja knjižničara i škola iz različitih dijelova svijeta i naglašavanja važnosti čitanja.

Prije nekoliko godina prvi put smo sudjelovali u projektu i razmijenili straničnike s učenicima iz Hong Konga. Nakon nekoliko godina stanke, ponovno smo se prijavili i dodijeljen nam je partner iz Portugala - Osnovna škola u Guetimu (Escola Basica de Guetim). Knjižničarka je s učenicima 2.b razreda izradila straničnike s motivom novigradskog Zvonika (izvornog novigradskog suvenira kakvog ga je osmislio umjetnik Stelio Pauletić). Na poleđinu straničnika učenici su napisali poruku svojim vršnjacima u Portugalu. Knjižničarka je 20 veselih straničnika, uz edukativne materijale o Novigradu i Istri poslala u Portugal.

Nakon nekoliko tjedana iščekivanja, napokon su prije tjedan dana na našu adresu pristigli straničnici koje su izradili učenici iz Portugala. Kao inspiraciju za svoje straničnike izabrali su temu "Mir" te su u nešto drugačijem formatu od uobičajenog ispisali svoje straničnike porukama i motivima mira i tolerancije.

objavio: Ljiljana Kostić   datum: 21. 4. 2023.

Zabavno i poučno