Korisnik:

« Svibanj 2024 »

Vozni red
Školski jelovnik
Veseliš li se povratku u školu?

Omoguru

Komemoracija povodom 78. obljetnice pogibije Irme Benčić

Kao i svake godine, naša je škola sudjelovala u komemoraciji povodom obilježavanja 78. obljetnice pogibije Irme Benčić, njenog oca Antona i partizanskoga suborca Antuna Ružića.

Kulturno-umjetnički program održao se 1. ožujka u CMIK-u s početkom u 11 sati. Programu su prisustvovali brojni uzvanici, između ostaloga i učenici naše škole. Nakon prigodnih govora kojima su se svima okupljenima obratili gradonačelnik Novigrada Anteo Milos, potpredsjednik UA Bujštine Mojmir Stanić te potpredsjednik SAB-a Republike Hrvatske Edo Jerman, program su obogatile učenice naše škole, učenici TOŠ Novigrad te mješoviti pjevački zbor Lavanda iz Novigrada pod vodstvom maestra Branislava Ostojića.

Pritom su učenice 8. razreda, Lana Korina Celić, Nika Karlović i Stella Škrinjar, koje je za nastup pripremila učiteljica, prof. Gorana Grgurević, čitanjem prigodnih pjesama koje slave hrvatsku slobodu i hrvatsku domovinu odale počast našoj Irmi Benčić, ali i svim ostalim ljudima koji su svoj život dali za pravdu i slobodu.

(Korišteni izvor: https://www.istriaterramagica.eu/novosti/novigrad-antifasisti-iz-cijele-istre-na-komemoraciji-u-spomen-na-irmu-i-antona-bencica-te-antona-ruzica/)

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 8. 3. 2023.

Zabavno i poučno