Korisnik:

« Svibanj 2024 »

Vozni red
Školski jelovnik
Veseliš li se povratku u školu?

Omoguru

Učenici GO priredili sjajan Božićni koncert

‘’Sve će biti dobro’’

Najradosnijem i srcu najtoplijem mjesecu u godini, blagdanskom prosincu, svoj veliki glazbeni doprinos dali su i mladi glazbenici naše Škole održavši tradicionalni Božićni koncert u polivalentnoj školskoj dvorani.

Znaju naši vrijedni i marljivi polaznici Glazbenog odjela da je kraj kalendarske godine i školska proslava božićnih blagdana nezamisliva bez prvog javnog nastupa, onog božićnog. S ponosom i zadovoljstvom ističu glazbeni mentori da se ove najljepše glazbene uvertire u božićne dane u Rivarelinoj koncertnoj dvorani tražila stolica više. Tradiciju obilježavanja najveselijeg blagdana glazbeni mentori njeguju i prenose na svoje učenike već dugi niz godina šaljući tako poruku da nema ljepšeg načina čestitati Božić, nego u čaroliji stvaranja prenijeti na iznimno zahvalnu publiku radost međusobnog davanja i primanja.

U glazbeni svijet Rivareline božićne čarolije uveo nas je gitaristički oktet izvedbom popularnih Zvončića. S veseljem i stvaralačkim uzbuđenjem vrijedni i marljivi polaznici GO, sigurni i točni u tonovima i ritmu, spretno prebirući po žicama mandolina i gitara, tipkama klavira i harmonike ponudili su čarobnu ljepotu glazbene umjetnosti, stvorili lijepu božićnu priču i još jednom poslali snažnu blagdansku poruku plemenitosti, zajedništva i dobrote.

Brojni glazbeni izvođači izveli su bogat i raznolik glazbeni program sastavljen od tradicionalnih klasičnih i suvremenih skladbi među kojima su se prpošno predstavile i one božićne.  Naši mali klaviristi, gitaristi, harmonikaši i mandolinistica izmijenjivali su se u solo nastupima, duetima i gitarističkom oktetu pred mnogobrojnom i svojom najzahvalnijom publikom koja ih je s oduševljenjem nagrađivala gromoglasnim pljeskom i ohrabrujućim, toplim osmijehom. U predblagdanskoj i nadasve optimističnoj glazbenoj večeri predstavio se i Dječji zbor Rivarela sa solističkim nastupima izvedbe inspirativnog naslova "Sve će biti dobro", istarskog skladatelja i kantautora Brune Krajcara.

Ujedinjeni u čarobnu ljepotu glazbe i života, novigradski glazbeni umjetnici svojim božićnim nastupom ponovo su u zagrljaju i zajedništvu s dragim ljudima oduševili i nadolazeće blagdane učinili mekšima, radosnijima i ljepšima.

Njima i njihovim mentorima čestitamo i zahvaljujemo što su nam poručili da za Božić nije toliko važno otvoriti poklone koliko srca.

Tekst i fotografije: Glazbeni odjel pri OŠ-SE RIVARELA

objavio: Ljiljana Kostić   datum: 3. 1. 2023.

Zabavno i poučno