Korisnik:

« Svibanj 2024 »

Vozni red
Školski jelovnik
Veseliš li se povratku u školu?

Omoguru

Dječji tjedan

Prvim danima mjeseca listopada stigao nam je Dječji tjedan! Dječji se tjedan već godinama obilježava u prvom tjednu listopada te traje punih sedam dana, a njegov je cilj usmjeravanje pozornosti na djecu, njihove potrebe, prava i aktivnosti.

U skladu s time, u našoj su školi prvi dani mjeseca listopada također bili posvećeni djeci. Pritom su naši najmlađi učenici u školu nosili svoje najmilije igračke iz djetinjstva, crtali su kredama po školskom dvorištu te uz kokice gledali animirane filmove. U priloženim fotografijama možete pogledati kako je protekla zabava u pidžamama u 1. A razredu!

Osim toga, učenicima će zasigurno ostati najupečatljiviji 4. listopad kada su učiteljice razredne nastave učenike prvih, drugih, trećih i četvrtih razreda vodile u Centar za manifestacije i kulturu Novigrad-Cittanova gdje su imali priliku uživati u kazališnoj predstavi. Kazališna predstava bila je naslovljena „Cvrčak i mrav“ po uzoru na istoimenu basnu, a izveo ju je gostujući Teatar Naranča iz Pule.

Ovom prilikom želimo zahvaliti i Gradu Novigradu koji je financirao predstavu i učenicima omogućio izvrsnu i vrlo poučnu zabavu!

objavio: Marija Maričević   datum: 7. 10. 2022.

Zabavno i poučno