Petaši i šestaši uključili su se u manifestaciju „Hoditi i zdravi biti“

Nastavni zavod za javno zdravstvo Istarske županije već osmu godinu zaredom u istarskim gradovima obilježava javnozdravstvenu manifestaciju „Hoditi i zdravi biti“. Ove godine manifestacija traje od 15. do 21. travnja te je popunjena bogatim programima čiji je cilj osvješćivanje stanovništva o važnosti kretanja u svrhu očuvanja zdravlja te sprječavanja bolesti.

Učenici naše škole također su se priključili manifestaciji. Naime, u četvrtak, 18. travnja učenici 5. i 6. razreda – njih 87, u pratnji svojih razrednica: Patricije Peter, Gorane Grgurević, Ive Pavletić, Sanje Pilat Federici i Ines Pruginić te pedagoginje Dolores Fabris tijekom petoga i šestoga školskoga sata uputili su se u šetnju kroz šetnicu u Karpinjanu te su šetali uz obalu do Pinete. Putem su susreli i prijatelje iz Talijanske osnovne škole Novigrad s kojima su se fotografirali.

Učenicima su zahvaljujući Gradu Novigradu bile podijeljene i prigodne akcijske majice, a ova je aktivnost uvelike osnažila njihovu svijest o važnosti promicanja zdravih životnih navika. Također, učenici su na pješačkome pohodu uživali te su bili iznimno sretni što su školske klupe zamijenili boravkom u prirodi!

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 23. 4. 2024.