Svjetski dan poezije

Prvog dana proljeća, 21. ožujka u našoj je školi obilježen Svjetski dan poezije!

Toga su dana učenici naše škole za vrijeme prvog i drugog velikog odmora uživali u slušanju poetskih riječi učenika šestih razreda te čitanju njihovih poetskih radova.

Naime, učenici 6. A i 6. B razreda svojim su kolegama predstavili intermedijalni projekt u kojemu su sudjelovali uz vodstvo učiteljice hrvatskog jezika Patricije Peter, a koji su realizirali uz pomoć knjižničarke Ljiljane Kostić. Projekt se ticao dvaju zadataka – izrada „blackout“ poezije te čitanje odabrane lirske pjesme.

Učenici su najprije, probuđujući u sebi kreativan i stvaralački duh, na dobivenim tekstualnim predlošcima izrađivali vlastitu „blackout“ poeziju, odnosno u već su postojećem tekstu odabrali riječi koje će činiti novu misaonu cjelinu, dok su ostatak teksta zacrnili. Potom pak su snimili glasovno kazivanje raznovrsnih pjesama vrsnih hrvatskih pjesnika Zvonimira Baloga, Dobriše Cesarića, Dragutina Tadijanovića i Grigora Viteza čime su nas još jednom posjetili na ljepotu govorene riječi.

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 1. 4. 2024.