Posjet Dječjoj kući i HNK Ivana pl. Zajca u Rijeci

U ponedjeljak, 25.3. učenici drugih, trećih i četvrtih razreda uputili su se u Rijeku radi posjeta Dječjoj kući i HNK Ivana pl. Zajca. Učenici četvrtih razreda posjetili su Dječju kuću prije godinu dana stoga su vrijeme iskoristili za obilazak Prirodoslovnog muzeja.

Drugi i treći razredi sudjelovali su u kreativnoj radionici i obilasku svih prostorija Dječje kuće. Naučili su povijest art-kvarta "Benčić" i Dječje kuće, te izradili vlastitu točkicu koju su izložili u skupnoj izložbi koju čine radovi brojne djece koja su posjetila Dječju kuću.

Dječja kuća jedinstvena je ustanova u Republici Hrvatskoj, svojim prostorima i sadržajima namijenjena kulturnim i umjetničkim aktivnostima primarno usmjerenim djeci. Sadržaj Dječje kuće osmišljavaju i provode četiri ustanove koje djeluju u Rijeci: Gradska knjižnica Rijeka, Gradsko kazalište lutaka Rijeka, Art-kino Croatia i Muzej moderne i suvremene umjetnosti Rijeka.

Nakon obilaska Prirodoslovnog muzeja i Dječje kuće krenuli smo u prema Hrvatskom narodnom kazalištu. Pratilo nas je sunčano i toplo vrijeme stoga je šetnja Korzom bila pravi užitak. U HNK-u pogledali smo baletnu predstavu "Pinocchio". Balet prati priču o drvenom lutku Pinokiju, kroz kratke scene koje se izmjenjuju okretanjem stranica velike slikovnice koja čini scenografiju. Dojmljivi kostimi, brojni likovi i dinamične plesne točke zaokupile su pažnju djece koja su po završetku predstave glumce nagradila dugim pljeskom.

objavio: Ljiljana Kostić   datum: 27. 3. 2024.