Sa(n)jam knjige i Valdova priča

Učenici sedmih razreda  su u četvrtak, 30. studenog bili na terenskoj nastavi u Puli. U sklopu terenske nastave učenici su najprije posjetili Sajam knjiga koji se održavao u Domu hrvatskih branitelja. Učenici su na Sajmu knjiga rado razgledavali knjige te su u Crvenom salonu poslušali Hop lektiru Ene Jurov. Nakon Sajma knjiga uputili smo se prema Kino Vali gdje smo u sklopu FUŠ-a (Filma u školi) pogledali  film Valdova priča redatelja Roberta Buesa. Radnja filma vraća nas u 1994. godinu u vrijeme ljetnih praznika kada grupa dječaka iz internata  „El Parral“ pobjeđuju na nogometnom turniru. Film je snimljen prema biografiji  nogometaša Vladimira Lopesa Rocha. Učenicima se  jako svidio Sajam knjiga i Film u školi. Sigurni smo kako su učenici sedmih razreda nakon terenske nastave u Puli bogatiji za još jedno kulturno umjetničko iskustvo.

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 30. 11. 2023.