Dani meda u školi

Povodom obilježavanja Sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara, 7. prosinca 2023. godine proveden je Školski medni dan hrvatskih pčelinjaka. Program je prvi put održan 7. prosinca 2018. godine i namijenjen je učenicima prvih razreda na području cijele Republike Hrvatske. Cilj projekta je povećanje unosa meda i mednih proizvoda u prehranu djece, edukacija o nutritivnim vrijednostima meda, važnosti pčela i pčelarstvu za planetu, te promocije hrvatskih pčelinjaka.

Učiteljica i pčelarica Sanja Pilat Federici učenicima je prikazala prezentaciju o životu pčela i važnosti pčela za život biljaka i ljudi. Učenici su uživali u degustaciji meda a dobili su i prigodan poklon, teglicu meda i slikovnicu o pčelarstvu.

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 12. 12. 2023.