Vijesti iz knjižnice

Mjesec hrvatske knjige (15.10.- 15.11)

Mjesec hrvatske knjige je manifestacija koja se održava od 15. listopada do 15. studenog 2020. godine. Kao i svake godine, naši učenici su tradicionalno pozvani na organizirani obilazak Gradske knjižnice Novigrad

Cilj manifestacije je istaknuti iznimnu važnost knjige, ali i knjižnica kao mjesta javnog i slobodnog pristupa koja se sve više približavaju građanima. Manifestacija je organizirana na dva „nivoa“: sa središnjim programima (program svečanog otvaranja i zatvaranja manifestacije, Nacionalni kviz za poticanje čitanja, obilježavanje Dana hrvatskih knjižnica, čitateljski maraton, sudjelovanje na Interliberu ili program od posebnog značenja) i na lokalnoj razini, gdje svaka ustanova, gotovo uvijek knjižnica sa suradnicima i partnerima, organizira svoje programe. (Izvor)

Tijekom manifestacije MHK provodi se online Nacionalni kviz za poticanje čitanja pod nazivom "Istraživači planeta Z" za učenike od 5. do 8. razreda, a prije rješavanja pažljivo pročitajte upute. Kviz se može riješiti najkasnije do 23. listopada.

Ako epidemiološka situacija bude dozvoljavala, svi pobjednici i njihove pratnje sudjeluju u završnoj svečanosti Kviza koja će se održati u četvrtak, 13. 11. 2020. godine. Na završnoj svečanosti bit će organizirano javno izvlačenje i dodjela glavne i utješnih nagrada.

objavio: Betina Boban   datum: 15. 10. 2020.