Vijesti iz knjižnice

Mlade knjižničarke i knjižničar u akciji

Revizija u tijeku!

Revizija je jedan od najvažnih poslova svake knjižnice, pa tako i školske knjižnice. To je dug i složen postupak kojim se utvrđuje stvarno stanje knjižničnog fonda. Kroz reviziju saznajemo koliko je knjiga od posljednje revizije nestalo i nevraćeno, te kakvo je stanje i vrijednost knjiga koje su prisutne u knjižnici. Provođenje revizije u našoj knjižnici započelo je u lipnju i traje još uvijek. Knjižničarka sada, uz pomoć mladih knjižničarki i knjižničara, sastavlja popis knjiga predviđenih za otpis zbog starosti i uništenosti, priprema knjige za otpis i popravlja knjige koje se još uvijek mogu koristiti ali ih je potrebno malo obnoviti. Mlade knjižničarke i knjižničar Lion velika su pomoć u tim poslovima! Svaku srijedu i petak bacaju se na posao i izvršavaju zadatke koje im knjižničarka pripremi. Na taj način upoznaju se sa važnim dijelom knjižničnog poslovanja i doprinose uspješnijem radu knjižnice. Bravo Martina, Emili, Megi, Chiara, Nika, Petra, Rajna, Tara i Lion!

objavio: Ljiljana Kostić   datum: 13. 10. 2017.