3. mjesto za naše čitačice!

Odličan rezultat naših učenica na županijskoj razini natjecanja "Čitanjem do zvijezda".

Jučer je u Talijanskoj osnovnoj školi "Galileo Galilei" u Umagu održana županijska razina natjecanja "Čitanjem do zvijezda". U natjecanju je sudjelovalo 18 učenika i učenica iz istarskih osnovnih škola, odnosno 6 grupa. Grupe je sačinjavalo troje najboljih učenika/ca sa najboljim rezultatom sa školskih razina natjecanja koje su se pojedinačno održale u svakoj školi početkom prosinca.

Naše predstavnice bile su učenice Maja Klaj iz 8.a razreda, te Tamara Ćosić i Gaia Fabris iz 8. b razreda. Zadatak svih sudionika natjecanja bio je pročitati romane "Gregov dnevnik", "Kora od jabuka" i "Tajni dnevnik Adriana Molea" te u ispitu pokazati poznavanje sadržaja romana i razumijevanje pročitanog. Naša grupa ostvarila je odličan rezultat i sa 140 bodova plasirala se na treće mjesto.

Nažalost, samo jedan bod dijelio nas je od mogućnosti odlaska na državnu razinu natjecanja u Čakovec, ali unatoč tome Gaia, Maja i Tamara vrlo su zadovoljne rezultatom, a njihova mentorica - knjižničarka još je zadovoljnija i jako ponosna na ostvareni rezultat.

Čestitamo na trudu i postignutom rezultatu. Bravo!!

objavio: Ljiljana Kostić   datum: 23. 2. 2018.