Istarska glazbala na zanimljiv način

15. studenog 2018. godine učenici 7. r. naše škole i polaznici 4., 5. i 6. razreda Glazbenog odjela pri našoj školi otišli su u pratnji  učitelja Svetlane Modrušan, Ivana Šurana i Nataše Blašković u Pulu na  terensku nastavu u sklopu koje su prisustvovali  edukativnom koncertu "Istarska glazbala".

Koncert je na veoma kreativan i domišljat način  osmislio i  prezentirao Noel Šuran, multimedijalni umjetnik i kulturni antropolog.

Cilj posjeta edukativnom koncertu  bio je predstaviti odabrane  glazbene pojmove, instrumente, skladatelje i izvođače koristeći  interakciju s publikom i multimedijalnu prezentaciju, te tako suvremenu  glazbenu scenu u Istri približiti mlađoj publici na njoj prihvatljiv,  suvremen način.

Naši su učenici tako imali priliku upoznati  i "uživo" razgledati  različita istarska glazbala:

mih, šurle, sopele, svirale, organić,  trieštinke, švikatić i mnoge druge.

Organizator koncerta je HDGU (Hrvatsko društvo glazbenih umjetnika) -  ogranak Pula pod pokroviteljstvom Istarske županije.

Nataša Blašković

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 23. 11. 2018.