Fran u svijetu dinosaura

Fran Olujić ide u 2. a razred. U tom je razredu uvijek dinamično, radno i zabavno.  Fran s  radošću  dolazi u školu i veseli se učenju novih sadržaja. Franove izvrsne ocjene govore o njegovoj redovitosti, marljivosti i uspješnosti.

Fran je nedavno svojoj učiteljici predložio predavanje, njemu najdražim životinjama, dinosaurima. Učiteljica zna da Fran obožava dinosaure i jako ih voli istraživati pa je odmah dobio termin za nastavni sat: izlaganje o dinosaurima.

U dinamičnom i interaktivnom predavanju, Fran je sve učenike zainteresirao i puno naučio o dinosaurima. Bila ga je puna učionica; postavljao je poticajna pitanja, inzistirao na aktivnom uključivanju  svih učenika u razredu,  poticao na iznošenje zaključaka, pokazivao, skakao, izabrao izvrsne primjere za uspoređivanje u pokušaju dočaravanja veličine dinosaura, oponašao im kretanje.  Sve samo da svojim drugašićima približi svijet izumrlih životinja. Fran je svoje predavanje održao i u 6. a razredu.

Svi su bili oduševljeni Franovim pristupom i vještinom komunikacije u predavanju, lakoćom usmenog izlaganja i prezentacije teme, bogatstvom i izborom rječnika.

Frano, želimo ti puno znanja, veselja i nezaboravnih dogodovština u školi!

Karla Vižintin i  Hanna Vukić, 5. a razred

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 20. 11. 2018.