Znate li čega ima sve na nebu?

Obilježavanje Dječjeg tjedna proteklo je u našoj školi proučavanjem  svemira,  zvijezda, planeta… Iznenađenje za učenike naše škole i susjeda iz Talijanske škole Novigrad  priredilo  je Društvo naša djeca Novigrad-Cittanova;prvi put u naš grad stigao je mobilni planetarij Odiseja – najveći mobilni planetarij u Hrvatskoj! Ugostivši planetarij, škola je obilježila i Svjetski tjedan svemira.

Planetarij je donio uzbudljivo putovanje u svemir putem predavanja prilagođena uzrastu učenika; od upoznavanja Zemlje za najmlađe do otkrivanja kraja vidljivog svemira za učenike osmih razreda.

Učenici iz 3. b razreda nisu skrivali oduševljenje: ''Ponovili smo strane svijeta i pronalazili putokaze na nebu koji nam mogu pomoći da nađemo svoj put u zvjezdanoj noći. Saznali smo zašto postoje godišnja doba, što je to pomrčina Mjeseca, a što je pomrčina Sunca, a osim toga posjetili smo i nekoliko poznatih planeta našeg sustava.''

Sigurni smo da su svi učenici uživali u ovoj svemirskoj pustolovini!

Nakon posjete planetariju učenici nižih razreda izradili su crteže na temu „Svemir'' koji su bili izloženi u Parku mladih od 10. do 14. listopada  2018.  godine.

Svima je jasno da smo odgovor na pitanje iz naslova dobili u školskoj dvorani.

Nika Dvorani, 7. razred

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 20. 11. 2018.