Projekt "Čitanjem do zvijezda"

Završena školska razina kviza u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda"

Kviz za poticanje čitanja i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“ nacionalni je projekt za poticanje čitanja koji je pokrenula Hrvatska mreža školskih knjižničara. Projekt se provodi u osnovnim i srednjim školama od 2009. godine.

Naša škola se u ovoj školskoj godini prvi put uključila u projekt! Na prvoj fazi natjecanja – školskoj razini sudjelovalo je 11 učenika i učenica. Njihov zadatak bio je pročitati tri knjige: Tajni dnevnik Adriana Molea (Sue Townsend), Kora od jabuka (Jadranka Klepac) i Gregov dnevnik (Jeff Kinney) te na ispitu znanja pokazati poznavanje sadržaja pročitanih knjiga.

Pripreme za natjecanje pod vodstvom knjižničarke Ljiljane trajale su tjednima. Razgovarali smo o pročitanim knjigama, uspoređivali njihove sličnosti i razlike, raspravljali koja nam je knjiga bolja i zanimljivija. Prije službenog natjecanja knjižničarka je pripremila kviz sa ukupno 60 pitanja koji je bio prava završna provjera znanja.

Ispit znanja održan je 7.12.2017. tijekom prvog školskog sata. Rezultati su se žarko iščekivali! Ali, nakon prvog ispita, situacija je bila neriješena! Naime, treće mjesto dijelili su Ivan Tin Vučić, Maja Klaj i Rajna Klaj. Nažalost, na županijsku razinu prolazi samo troje najboljih učenika. Zbog toga je brzo organizirana dodatna provjera koju je najuspješnije savladala Maja Klaj. Dobili smo naše tri pobjednice – Gaia Fabris, Tamara Ćosić i Maja Klaj.

Knjižničarka je vrlo ponosna na sve sudionike i sudionice natjecanja koji su pored brojnih obaveza pronašli vremena da sudjeluju u projektu i ostvarili odličan rezultat.

Naše osmašice predstavljat će školu na županijskoj razini natjecanja koja će se održati krajem veljače.  Želimo im puno sreće!

U projektu su sudjelovali:

1. Erin Radizlović
  2. Lana Šoštar
  3. Rajna Klaj
  4. Martina Dujak
  5. Ena Kocijančić
  6. Petra Ponjavić
  7. Ivan Tin Vučić
  8. Emili Peer
  9. Gaia Fabris
  10. Tamara Ćosić
  11. Maja Klaj

objavio: Ljiljana Kostić   datum: 18. 12. 2017.