Europski dan jezika

Obilježili smo Europski dan jezika

Na inicijativu Vijeća Europe Europski dan jezika obilježava se svake godine od 26. rujna 2001. Povodom ovoga Dana, niz događanja se organizira diljem Europe: aktivnosti za i s djecom, TV i radio programi, nastava jezika i konferencije. Cilj proslave Europskog dana jezika je ukazati na važnost učenja jezika i promicati jezičnu raznolikost i bogatstvo jezika Europe.

Kao i svake godine, i naša škola uključila se u obilježavanje Europskog dana jezika. Kroz različite multimedijalne interaktivne radionice učenici su se pod vodstvom učiteljica Andree Anić i Ivane Petrušić posvetili proučavanju europskih jezika, posebice onih koji su nam manje poznati, naučili su kako reći "pričaj sa mnom" i "hello" na nizu različitih jezika. Učenici šestog razreda napravili su oblačiće s riječima koje su naučili i izložili ih u hodniku škole. Osmi razredi izradili su tematske plakate posvećene Europskom danu jezika.

Želite li provjeriti svoje znanje europskih jezika, možete to učini u zanimljivom jezičnom kvizu.

Foto: Ivana Petrušić

objavio: Ljiljana Kostić   datum: 2. 10. 2017.