Šestaši na Međunarodnom festivalu slikovnica

Zanimljiv susret šestaša sa autorom i ilustratorom Kęstutisom Kasparavičiusom.

U sklopu Međunarodnog festivala slikovnice „Ovca u kutiji“, kojeg organizira Gradska knjižnica Pazin i udruga Knjiga u centru, u Gradskoj knjižnici Novigrad-Cittanova 13. rujna gostovao je litavski pisac za djecu i autor višestruko nagrađivanih ilustracija, Kęstutis Kasparavičius.

Do sada je napisao, odnosno ilustrirao, više od šezdeset knjiga koje su prevedene na 26 jezika. Njegove su ilustracije, bojane vodenim bojama, živopisne, prepune zanimljivih detalja, a sami likovi (hobotnice, ribe, medvjedi, kornjače i sl.) često se nalaze u neobičnim i komičnim situacijama.

U pratnji učiteljice Gabrijele Debelić i učitelja Roberta Cimadora u susretu su sudjelovali naši učenici i učenice šestog razreda. Tijekom zanimljivog uvodnog predavanja autor je publici ispričao svoj put od života na selu, kroz studij glazbe i dizajna, sve do današnjih dana, kada je u Hrvatskoj objavljena njegova najnovija slikovnica „Podvodna priča“. Nakon predstavljanja knjige djeca su imala prilike sudjelovati u kreativnom procesu nastanka ilustracije tako da su s autorom bojali neobične ribe maštovitog podvodnog svijeta.

Dojmljivi uradak naših šestaša "Riblja parada" možete pogledati u hodniku škole.

Zahvaljujemo Gradskoj knjižnici Novigrad-Cittanova koja nas je pozvala da sudjelujemo u festivalu!

Pogledajte fotografije sa susreta!

objavio: Ljiljana Kostić   datum: 19. 9. 2017.