PRVAŠI U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

NAJMANJI RIVARELIĆI, NAŠI PRVAŠIĆI SLUŽBENO SU POSJETILI ŠKOLSKU KNJIŽNICU I UPOZNALI MJESTO U KOJEM KNJIGE ŽIVE DANONOĆNO

U mjesecu listopadu, 14. i 16. naši su prvaši službeno posjetili školsku knjižnicu. Na početku sata knjige su govorile, osjećale i ljutile se na učenicu koja se nije prikladno odnosila prema njima. Sve su to odglumile učenice 5. a i b raz. , pripadnice grupe Mladih knjižničarki. Učenici su tada naučili što knjige vole, a što ne vole.

Uz igru i razgovor s knjižničarkom Tijanom prvaši su naučili razliku između školske i gradske knjižnice, knjižnice i knjižare, što u knjižnici smijemo raditi a što ne smijemo... spoznali su kako je knjiga živa kada ju se čita i kako je jako bitno voljeti i znati čitati.

Knjižničarki i njezinim marljivim pomoćnicima su obećali da će marljivo učiti sva slova i postati odlični čitaći.

Sve se može uz želju i trud! Držimo im palčeve!

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 23. 10. 2015.

Ovaj mjesec: 2086