POBRATIMILI SE NOVIGRAD I FRANCUSKI LA RÉOLE

Novigradska delegacija boravila je u francuskom La Réole od 29.5. do 1.6.2015. godine.

La Réole gradić po veličini sličan Novigradu, smješten je na jugozapadu Francuske, u regiji Akvitaniji, uz desnu obalu rijeku Garonne, 60-ak kilometara od grada Bordeauxa. Čudesni gradić čije se povijesne građevine ponosno uzdižu u visine potpuno nas je opčinio svojom prirodnom ljepotom i jednostavnošću te nevjerojatnom ljubaznošću i gostoprimstvom žitelja. Dočekao nas je obasjan suncem i obgrlio svojom toplinom.

Program koji su nama i talijanskoj delegaciji pripremili francuski prijatelj bio je ispunjen zanimljivim događanjima i korisnim informacijama.

Naša je želja uspostaviti suradnju sa školama s ciljem razmjene učenika kroz različite programe i projekte, upoznavanja jezika i kulture, načina života i školskog obrazovnog sustava.

VIŠE NA:

NOVIGRAĐANI GOSTOVALI U FRANCUSKOJ

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 15. 6. 2015.