Obavijesti, vijesti i najave

Sjećanje na žrtve Domovinskog rata, Vukovara i Škabrnje

Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje državni je blagdan i neradni dan u Republici Hrvatskoj i obilježava se 18. studenoga kao trajno sjećanje na sve žrtve Domovinskog rata. Rivarelci su i ove godine prigodnim aktivnostima odali počast i zahvalnost svim žrtvama Domovinskog rata, Vukovara i Škabrnje (Foto-galerija). Vodotoranj izrađen od kartona i tkanine te prigodni panoi ukrašeni radovima učenika 2.b, 3.b, 4.a i 4.b razreda te Produženog boravka postavljeni su u holu škole, a pred njima su, simboličnim činom u znak vječne zahvalnosti svim braniteljima, zapaljene svijeće. I za kraj, prisjetimo se riječi Siniše Glavaševića: Naučiti djecu da se smiju, da misle lijepo, da ih upozorite da njihova htijenja ne budu veća od nebeskog svoda, da njihove ruke ne prljaju ničija djetinjstva i ničije želje, morate ih jednostavno naučiti da ljube.

objavio: Betina Boban   datum: 18. 11. 2021.

IDIZ - izvješće

Savjetovanje mladih