Hrvatski olimpijski dan

Hrvatski olimpijski dan (HOD) posvećen je datumu utemeljenja Hrvatskog olimpijskog odbora 10. rujna i danas je opće prihvaćena manifestacija.

Programom HOD-a potiču se pojedinci i skupine, sportske zajednice i udruge, škole i učilišta, vrtići, jedinice lokalne i područne samouprave, društva sportske rekreacije i drugi na bavljenje sportom, podsjeća se na važnost olimpijskih načela, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima. Danas su i naši Rivarelci obukli bijele majice koje su "zastave prijateljstva". Naime, bijela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet krugova danas je opće prihvaćen olimpijski simbol univerzalnog fair playa, prijateljstva i mira. Fotografije današnjeg dana pogledajte u Foto-galeriji.

objavio: Betina Boban   datum: 10. 9. 2021.