Važni telefonski brojevi

Dragi roditelji,

sa web stranice Društva psihologa Istre prenosimo sljedeće korisne informacije:

“S obzirom na ozbiljnost situacije koja je u zadnjim tjednima nastala zbog širenja koronavirusa te mogućih posljedica ne samo na tjelesno, već i na psihičko zdravlje građana/ki, Hrvatska psihološka komora je u suradnji s Hrvatskim psihološkim društvom i županijskim društvima psihologa, pokrenula mrežu za telefonsko savjetovanje na kojoj su angažirani stručni volonteri/ke psiholozi i psihologinje, koji će biti dostupni na telefonskim linijama kroz cijeli dan, a u svrhu pružanja psihološke pomoći, a vezano uz koronavirus. Molimo vas da uzmete u obzir da, zbog žurnosti te ozbiljnosti situacije i organizacije ovakve vrste pomoći, linije, nažalost, NISU BESPLATNE, već se naplaćuju po standardnim tarifama koje imate ugovorene s teleoperaterima.

Također, za sva općenita pitanja o koronavirusu javite se novom pozivnom centru na broj 113 (dostupno 7 - 22 sata). Za pomoć u nabavljaju namirnica i ostalih potrepština za stare i nemoćne te za ostale ranjive skupine koje trebaju pomoć, trebate se obratiti lokalnom crvenom križu.“ Telefon putem kojeg se možete obratiti za pomoć je 0919849184 i dostupan je za cijelu Istarsku županiju.

Dodatne informacije, poveznice, brojeve i korisne članke možete pronaći na stranici Hrvatske psihološke komore.

Školska psihologinja

objavio: Ljiljana Kostić   datum: 1. 4. 2020.