Sve škole, vrtići i visoka učilišta u RH ostaju zatvoreni najmanje do 19. travnja

"Odluka Vlade o obustavi nastave u školi i prelasku na nastavu na daljinu, nema krajnji rok do kada vrijedi. U svijetlu današnje odluke Vlade o radu od kuće koja uključuje i škole, a donosi se na mjesec dana, razvidno je da nastave u školi neće biti barem do 19. travnja", kazali su iz Ministarstva.

Nastava će se i dalje odvijati na daljinu.

Podsjetimo, prvo je donesena odluka kako će nastava biti obustavljena na dva tjedna, ali Ministarstvo je danas taj rok produžilo na najmanje mjesec dana.

"Prošli tjedan smo donijeli odluku o obustavi izvođenja nastave u kojoj smo propisali da zaposlenici koji su u ustanovama koje izvode nastavu obavezni dolaziti na radno mjesto, no sada su se okolnosti izmijenile tako da ova odluka predstavlja mogućnost da ravnatelji i čelnici tijela visokih učilišta, srednjih i osnovnih škola organiziraju rad u suradnji s MZO tako da se nesmetano odvija nastava na daljinu", objasnila je ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak.

Ministarstvo će već danas dati dodatne upute kako to napraviti i koje dodatne uvjete mora imati nastavnik kod kuće da bi mogao izvoditi nastavu na daljinu, dodala je.

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 19. 3. 2020.