Obavijest roditeljima - Nastava na daljinu

Poštovani učenici, roditelji/skrbnici!

Odlukom Ministarstva znanosti i obrazovanja, u osnovnim i srednjim školama Istarske županije, nastava na daljinu uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije započet će od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine.

Škola je provela pripremne aktivnosti za odvijanje takvog oblika nastave.

RAZREDNA NASTAVA

Nastava na daljinu će se odvijati na HRT 3 pod nazivom Škola na Trećem prema rasporedu:

1. razred      8 - 10 h

2. razred     10 - 12.30 h

3. razred    13 - 16 h

4 .razred    16 - 19 h

PREDMETNA NASTAVA

Nastava je organizirana na način da se učenicima  putem aplikacije Microsoft Teams pošalju upute i zadaci za pojedine predmete. Svi učenici su već dodani po razredima u virtualne učionice u koje se prijavljuju  svojim korisničkim podacima (isti koji koriste za e-dnevnik - CARNet).

Nastava će se odvijati na način da će učenici moći preuzimati sadržaje i podatke s Offica 365 te u njemu davati povratne informacije nastavnicima (zadaće, provjere...) i komunicirati s nastavnicima  za dodatna pojašnjenja.

Materijali će se učenicima dostavljati prema ustaljenom rasporedu sati, a učenici će zadatke rješavati  u rokovima zadanim u materijalima. U slučaju potrebe, komunikacija s predmetnim učiteljima odvijat će se prema važećem rasporedu sati.

U aplikaciji Teams sadržaji će biti postavljeni za svaki pojedini predmet u obliku Word datoteka u Objavama, Datotekama i  i/ili u Bilježnici za predmete (Class NoteBook).

Linkovi za prijavu u aplikaciju Microsoft Teams:

5.a 5.b 6.a 6.b 7.a 7.b 8. razred

Molimo sve roditelje i učenike da ozbiljno shvate i ovakav način nastave i pridržavaju se svih uputa  koje će biti objavljivane na mrežnim stranicama Škole kako bismo unatoč specifičnim situacijama tijekom nastavne godine ostvarili osnovna obrazovna postignuća.

Sigurni u razumijevanje, svima želimo dobro zdravlje i brzi povratak u normalne životne uvjete.

Ravnateljica Škole

Davorka Parmač, prof.

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 13. 3. 2020.